پله نورد خلاقانه
پله نورد خلاقانه
2022-08-20
منجنیق رباتیک
منجنیق رباتیک
2022-08-22
پله نورد خلاقانه
پله نورد خلاقانه
2022-08-20
منجنیق رباتیک
منجنیق رباتیک
2022-08-22

پنگوئن هوشمند

پنگوئن هوشمند

autonomous-penguin-robot

پنگوئن هوشمند

سطح علمی

دبستان

ارسال توسط

سینا محمدپور

نوع سازه

هوشمند/موتوردار

ویدئو ربات پنگوئن هوشمند

۲- چطور بدون برنامه نویسی ربات پنگوئن هوشمند بسازیم؟

با استفاده از قطعات موجود در پک رباتیک متوسط کای ربات و بردهای موجود درون لاجیک پک 1 (سنسور Touch(تماسی)، دو سنسور IR(مادون قرمز)، برد درایور موتور نوع یک، برد درایور موتور نوع دو، برد AD(آنالوگ به دیجیتال)، می‌تونی این ربات را بدون نیاز به برنامه نویسی بسازی و باهاش بازی کنی.

۳- برای چی ربات پنگوئن هوشمند بسازیم؟

 بچه‌ها در پیشروبات با استفاده از مفهوم STEM و کنجکاوی خودشون، شروع به شبیه سازی دنیای پیرامون خودشون می‌کنند و به سوالات درون ذهنشون پاسخ می‌دهند. شبیه سازی نحوه راه رفتن یک ربات پنگوئن و هوشمندی آن در توقف و تکان دادن دستها در هنگام تشخیص موانع و همچنین تکان دادن دهان در هنگام نوازش، می‌تواند بسیار لذت بخش و در عین حال سرگرم کننده و آموزنده باشد.

۴- ربات پنگوئن هوشمند و مسابقات رباتیک؟

در مسابقات مختلف رباتیک، لیگ هایی به اسم لیگ های ربات‌های خلاقانه وجود دارند که افراد، می‌توانند با سنین متفاوت و ایده‌های خاص خود، در این لیگ به رقابت بپردازند. از جمله مسابقاتی که دارای این لیگ‌ها می‌باشند و در ایران برگزار می‌شوند، می‌توان به مسابقات روبوکاپ یا فیراکاپ اشاره کرد.

۵- کجا آموزش ساخت ربات پنگوئن هوشمند رو یاد بگیریم؟

پیشروبات کلی کلاس‌های آموزشی برای سنین مختلف تهیه کرده و با دیدن صفحه آموزش رباتیک پیشروبات، می‌تونی توضیحات کامل کلاس متناسب با سنت رو مشاهده کنی. (کلاس‌های آموزشی پیشروبات)

۶- مکانیزم به کار رفته در ربات پنگوئن هوشمند چیه ؟

مکانیزم ‌لنگ - Crank Mechanism

در بسیاری از ربات‌ها و دستگاه‌ها، مانند پاهای یک ربات انسان نما یا بعضی ربات‌های حیوان‌نما نیاز به حرکت خطی (رفت و برگشتی) داریم. این در حالی است که خروجی DC موتورهای مورد استفاده ما یک محور چرخان می‌باشد. به منظور تبدیل حرکت چرخشی به حرکت خطی یا بالعکس از مکانیزم‌های مکانیکی مختلفی می‌توان استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از مکانیزم لنگ می‌باشد.

در بخش مکانیک این ربات، سه گیربکس با نسبت‌های 1:10(یک به ده)، 1:2(یک به دو) و 1:5(یک به پنج) و مکانیزم تسمه برای حرکت دادن دهان استفاده شده است.

مکانیزم لنگ
دریافت مشاوره رایگان، همراه با ۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها

جهت دریافت مشاوره رایگان یا ثبت نام کلاس، شماره تماس و نام و نام خانوادگی فرزند خود را ارسال فرمایید تا کارشناسان آموزشی پیشروبات با شما تماس بگیرند.

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد
کارشناس‌های ما در اولین فرصت با شما تماس می‌گیرند
5 1 رأی
امتیاز
مطلع شدن
از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌‌ها
0
دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید...x

۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها