ربات شوینده میوه ربات میوه شور
ربات شوینده میوه
2021-11-24
فیلم ربات خط کشی خیابان video
مکانیزم لنگ و ربات خط‌ کشی خیابان
2022-01-10
ربات شوینده میوه ربات میوه شور
ربات شوینده میوه
2021-11-24
فیلم ربات خط کشی خیابان video
مکانیزم لنگ و ربات خط‌ کشی خیابان
2022-01-10

پنکه متحرک

پنکه

F:LandFan

پنکه متحرک

سطح علمی

دبستان

ارسال توسط

آرمان نیکپور

نوع سازه

غیر هوشمند- موتور دار

پنکه به خاطر تولید باد و سرعت بالایش معمولا در سنین کم توجه ما را جلب می‌کند. اگر کمی با رباتیک و علم مکانیک آشنا باشید می‌دانید که چگونه می‌توان با استفاده از گیرباکس سرعتی، چرخش آهسته شفت یک موتور را همراه با افزایش سرعت به محور دیگری منتقل کرد. در همه پنکه‌ها از همین مکانیزم سودمند(گیرباکس سرعتی) استفاده می‌شود.

گیرباکس سرعتی از ترکیب چندین چرخدنده با سایزهای متفاوت ساخته می‌شود. در این نوع گیرباکس انتقال نیرو از چرخدنده‌های بزرگ به چرخدنده‌های کوچک می‌باشد. پره‌های یک پنکه علاوه بر سرعت چرخش زیاد، نیاز به انحنا خاصی جهت حرکت دادن هوا دارند. برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد و ساخت این نوع سازه، می‌توانید به صفحه ساخت پنکه سرعتی مراجعه نمایید.

کودکان در کلاس رباتیک پیشروبات با استفاده از خلاقیت پرورش یافته خود و همچنین مهارت‌هایی که کسب کرده‌اند، وسایل مورد علاقه خود را طراحی می‌کنند و می‌سازند. آرمان نیکپور از دانش آموزان تلاشگر کلاس رباتیک پیشروبات با استفاده از قطعات رباتیک KAIROBOT مدل جالبی از یک پنکه متحرک ساخته است که می‌تواند حول پایه خود بچرخد. او برای تولید باد از نصب صفحات مورب مقوایی بر روی پره‌های پنکه استفاده کرده است. در ویدیو زیر چگونگی ساخت و نحوه کار این سازه را از زبان خود او ببینید. 

دریافت مشاوره رایگان، همراه با ۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها

جهت دریافت مشاوره رایگان یا ثبت نام کلاس، شماره تماس و نام و نام خانوادگی فرزند خود را ارسال فرمایید تا کارشناسان آموزشی پیشروبات با شما تماس بگیرند.

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد
کارشناس‌های ما در اولین فرصت با شما تماس می‌گیرند
5 1 رأی
امتیاز
مطلع شدن
از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌‌ها
0
دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید...x

۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها