تراکتور بدون باتری
تراکتور بدون باتری
2022-08-19
پنگوئن هوشمند
پنگوئن هوشمند
2022-08-21
تراکتور بدون باتری
تراکتور بدون باتری
2022-08-19
پنگوئن هوشمند
پنگوئن هوشمند
2022-08-21

پله نورد خلاقانه

پله نورد خلاقانه

stair-climbing-robot

پله نورد خلاقانه

سطح علمی

دبستان

ارسال توسط

سید علی حسینی

نوع سازه

موتوردار/کنترلی

ویدئو ربات پله نورد خلاقانه

۱- با چه وسایلی ربات پله نورد خلاقانه بسازیم؟

۲- چطور بدون برنامه نویسی ربات پله نورد خلاقانه بسازیم؟

با استفاده از قطعات موجود در پک رباتیک متوسط کای ربات و کنترل از راه دور RC3، می‌تونی این ربات را بدون نیاز به برنامه نویسی بسازی و باهاش بازی کنی.

۳- برای چی ربات پله نورد خلاقانه بسازیم؟

ربات‌های پله نورد عموما برای مکان‌هایی ساخته می‌شوند که انسان‌ها قابلیت عبور از آن‌ها را ندارند. مثل آتش سوزی در یک ساختمان بزرگ. این ربات‌ها عموما ماموریت‌هایی مثل حمل بسته‌های کوچک یا شناسایی را برعهده دارند. بچه‌ها در پیشروبات با استفاده از مفهوم STEM و کنجکاوی خودشون، شروع به شبیه سازی دنیای پیرامون خودشون می‌کنند و به سوالات درون ذهنشون پاسخ می‌دهند.

۴- ربات پله نورد خلاقانه و مسابقات رباتیک؟

مسابقات المپیاد ربات‌های آموزشی که هر سال توسط پیشروبات برگزار می‌شوند، شامل یک لیگ به نام “ربات‌های پله‌نورد” می‌باشد که سناریوی آن به شرح ذیل می‌باشد:

در آخرین لحظات پرتاب یک موشک تحقیقاتی به فضا، سیستم‌های اتوماتیک سکوی پرتاب دچار مشکلی ناگهانی گردیده است. برای فعال سازی سیستم کنترل دستی موشک، ربات پله نورد مأموریت دارد از پله‌های سکوی پرتاب بالا رفته کلید مخصوص را فشار دهد و به دلیل وجود خطرات زیاد با سرعت به پایین پله‌ها باز گردد. در این رقابت، ربات با استفاده از ریموت کنترل هدایت می‌شود و باید توانایی حرکت به اطراف و دور زدن را داشته باشد.

البته در دیگر مسابقات رباتیک، لیگ‌هایی به اسم لیگ‌های ربات‌های خلاقانه وجود دارند که افراد، می‌توانند با سنین متفاوت و ایده‌های خاص خود، در این لیگ به رقابت بپردازند. از جمله مسابقاتی که دارای این لیگ‌ها می‌باشند و در ایران برگزار می‌شوند، می‌توان به مسابقات روبوکاپ یا فیراکاپ اشاره کرد.

۵- کجا آموزش ساخت ربات پله نورد خلاقانه رو یاد بگیریم؟

پیشروبات کلی کلاس‌های آموزشی برای سنین مختلف تهیه کرده و با دیدن صفحه آموزش رباتیک پیشروبات، می‌تونی توضیحات کامل کلاس متناسب با سنت رو مشاهده کنی. (کلاس‌های آموزشی پیشروبات)

دریافت مشاوره رایگان، همراه با ۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها

جهت دریافت مشاوره رایگان یا ثبت نام کلاس، شماره تماس و نام و نام خانوادگی فرزند خود را ارسال فرمایید تا کارشناسان آموزشی پیشروبات با شما تماس بگیرند.

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد
کارشناس‌های ما در اولین فرصت با شما تماس می‌گیرند
5 1 رأی
امتیاز
مطلع شدن
از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌‌ها
0
دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید...x

۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها