فیلم ربات خط کشی خیابان video
مکانیزم لنگ و ربات خط‌ کشی خیابان
2022-01-10
ماشین خودران
2022-04-07
فیلم ربات خط کشی خیابان video
مکانیزم لنگ و ربات خط‌ کشی خیابان
2022-01-10
ماشین خودران
2022-04-07

هواپیمای ملخی

هواپیما ملخی

airplan kai

ربات هواپیمای ملخی

سطح علمی

دبستان

ارسال توسط

آرمان نیکپور

نوع سازه

موتور دار -کنترلی

ویدئو ربات هواپیمای ملخی

۱- با چه وسایلی ربات هواپیمای ملخی بسازیم؟

۲- چطور بدون برنامه نویسی ربات هواپیمای ملخی بسازیم؟

با استفاده از قطعات موجود در پک رباتیک متوسط کای ربات و کنترل از راه دور RC3، می‌تونی این ربات را بدون نیاز به برنامه نویسی بسازی و باهاش بازی کنی.

۳- برای چی ربات هواپیمای ملخی بسازیم؟

بچه‌ها در پیشروبات با استفاده از مفهوم STEM و کنجکاوی خودشان، شروع به شبیه‌سازی دنیای پیرامون خود می‌کنند و به سوالات درون ذهنشان پاسخ می‌دهند. ساخت و شبیه‌سازی نحوه پرواز یک هواپیمای ملخی و هوشمندی آن در جلوگیری از برخورد با موانع و انجام مانورهای مختلف، می‌تواند بسیار لذت‌بخش و در عین حال سرگرم‌کننده و آموزنده باشد.

۴- ربات هواپیمای ملخی و مسابقات رباتیک؟

در مسابقات مختلف رباتیک، لیگ هایی به اسم لیگ های ربات‌های خلاقانه وجود دارند که افراد، می‌توانند با سنین متفاوت و ایده‌های خاص خود، در این لیگ به رقابت بپردازند. از جمله مسابقاتی که دارای این لیگ‌ها می‌باشند و در ایران برگزار می‌شوند، می‌توان به مسابقات روبوکاپ یا فیراکاپ اشاره کرد.

۵- کجا آموزش ساخت ربات هواپیمای ملخی رو یاد بگیریم؟

پیشروبات کلی کلاس‌های آموزشی برای سنین مختلف تهیه کرده و با دیدن صفحه آموزش رباتیک پیشروبات، می‌تونی توضیحات کامل کلاس متناسب با سنت رو مشاهده کنی. (کلاس‌های آموزشی پیشروبات)

۶- نحوه عملکرد موتور‌ در هواپیما چیه ؟

نیروی پیشران در هواپیما-Trust

نیروی پیشران (جلوبرنده) در هواپیما توسط موتور تامین می‌شود. روش‌ها و موتورهای متفاوتی برای تامین این نیرو در هواپیماها وجود دارد. برای مثال بیشتر هواپیماهای جنگنده دارای موتور جت، هواپیماهای تجاری دارای موتور توربوفن و گاها هواپیماهای آموزشی و بعضی هواپیماهای ترابری دارای ملخ هستند.

هواپیما-ملخی

هواپیمای ملخی برای آنکه نیروی پیشران لازم را تامین نماید باید هوا را با سرعت بسیاری به سمت عقب براند. این امر توسط پره‌های مورب ملخ هواپیما انجام می‌شود. موتورهای هوایی خیلی سریع می‌چرخند و اگر ملخ به طور مستقیم به موتور وصل شود، ممکن است خیلی سریع بچرخد و کارآمد نباشد.جعبه‌دنده (Gearbox) سرعت چرخش موتور را کاهش می‌دهد تا ملخ با سرعت مناسب بچرخد. این باعث می‌شود که هواپیما و هلیکوپتر بهتر و کارآمدتر پرواز کند.

در جعبه دنده سرعتی، انتقال نیرو از چرخدنده‌هایی با شعاع بزرگتر به چرخدنده‌های کوچک‌تر انجام می‌پذیرد. در نتیجه موجب افزایش سرعت چرخش شفت انتهایی نسبت به شفت اولیه می‌شود. از این مکانیزم مکانیکی در پنکه، هم‌زن برقی، اتومبیل و بسیاری دیگر از وسایل استفاده می‌شود.

دریافت مشاوره رایگان، همراه با ۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها

جهت دریافت مشاوره رایگان یا ثبت نام کلاس، شماره تماس و نام و نام خانوادگی فرزند خود را ارسال فرمایید تا کارشناسان آموزشی پیشروبات با شما تماس بگیرند.

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد
کارشناس‌های ما در اولین فرصت با شما تماس می‌گیرند
3 5 رأی
امتیاز
مطلع شدن
از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌‌ها
0
دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید...x

۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها