ربات شش پای هوشمند
ربات شش پای هوشمند
2022-08-23
گوشت کوب برقی
گوشت کوب برقی
2022-08-24
ربات شش پای هوشمند
ربات شش پای هوشمند
2022-08-23
گوشت کوب برقی
گوشت کوب برقی
2022-08-24

ماشین قدرتی رباتیک

ماشین قدرتی

powerful-car

ماشین قدرتی رباتیک

سطح علمی

دبستان

ارسال توسط

علی زندی

نوع سازه

موتوردار

ویدئو ماشین قدرتی رباتیک

۱- با چه وسایلی ماشین قدرتی رباتیک بسازیم؟

۲- چطور بدون برنامه نویسی ماشین قدرتی رباتیک بسازیم؟

با استفاده از قطعات موجود در پک رباتیک متوسط کای ربات و راه انداز موتور X3، می‌تونی این ربات را بدون نیاز به برنامه نویسی بسازی و باهاش بازی کنی.

۳- برای چی ماشین قدرتی رباتیک بسازیم؟

ماشین‌های یدک‌کش، عموما ماشین های بسیار قدرتی هستند که وظیفه یدک کشیدن لوازم بسیار سنگین را برعهده دارند. همانطور که گفته شد، این ماشین‌ها قدرتی تقریبا دوبرابر خودروهای عادی را دارند. این ماشین قدرتی که آقای علی زندی ساخته، به دلیل استفاده از چرخ زنجیر می تونه واسه مکان‌های مختلف مثل محیط‌های برفی، شنی و … کاربرد داشته باشه و وسایل مختلفی رو باهاش حمل کنید. بچه‌ها در پیشروبات با استفاده از مفهوم STEM و کنجکاوی خودشون، شروع به شبیه سازی دنیای پیرامون خودشون میکنن و به سوالات درون ذهنشون پاسخ می‌دهند.

۴- ماشین قدرتی رباتیک و مسابقات رباتیک؟

در مسابقات مختلف رباتیک، لیگ هایی به اسم لیگ های ربات‌های خلاقانه وجود دارند که افراد، می‌توانند با سنین متفاوت و ایده‌های خاص خود، در این لیگ به رقابت بپردازند. از جمله مسابقاتی که دارای این لیگ‌ها می‌باشند و در ایران برگزار می‌شوند، می‌توان به مسابقات روبوکاپ یا فیراکاپ اشاره کرد.

۵- کجا آموزش ساخت ماشین قدرتی رباتیک رو یاد بگیریم؟

پیشروبات کلی کلاس‌های آموزشی برای سنین مختلف تهیه کرده و با دیدن صفحه آموزش رباتیک پیشروبات، می‌تونی توضیحات کامل کلاس متناسب با سنت رو مشاهده کنی. (کلاس‌های آموزشی پیشروبات)

۶- راز قدرت زیاد به کار رفته در ماشین قدرتی رباتیک چیه ؟

استفاده از گیربکس - GearBox

گیربکس وسیله‌ای است که چندین چرخ‌دنده متفاوت تشکیل شده و وظیفه انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها را بر عهده دارد. گیربکس‌ها عموما به دو دسته کلی قدرتی و سرعتی تقسیم می‌شوند. در بسیاری از ربات‌ها و دستگاه‌ها، مانند پاهای یک ربات انسان نما یا بعضی از بازوهای رباتیک، گیربکس‌های قدرتی بکار رفته است.

گیربکس ماشین
دریافت مشاوره رایگان، همراه با ۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها

جهت دریافت مشاوره رایگان یا ثبت نام کلاس، شماره تماس و نام و نام خانوادگی فرزند خود را ارسال فرمایید تا کارشناسان آموزشی پیشروبات با شما تماس بگیرند.

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد
کارشناس‌های ما در اولین فرصت با شما تماس می‌گیرند

آشنایی با ماشین قدرتی رباتیک.

در ویدئوی زیر آقای علی زندی به همراه پدرش، سازه ماشین قدرتی رباتیک خود را تست کرده و توضیحاتی درباره نحوه ساخت آن به ما ارائه می‌دهد. در بخش الکترونیک این سازه، از یک پاورپک (پک راه‌انداز موتور X3) و در بخش مکانیک آن، از یک موتور و چرخ زنجیر استفاده شده است. 

طراحی و ساخت ماشین قدرتی رباتیک از آقای علی زندی.

نمایش ویدیو درباره ماشین قدرتی
3 1 رأی
امتیاز
مطلع شدن
از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌‌ها
0
دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید...x

۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها