Painter Robot
ربات نقاش – نسخه 1
2019-12-11
step climber
ربات مانع نورد
2020-01-28
Painter Robot
ربات نقاش – نسخه 1
2019-12-11
step climber
ربات مانع نورد
2020-01-28

دستگاه ارائه دهنده کارت ویزیت

intelligent card holder

intelligent card holder

 
 

دستگاهی که برگه نوبت یا کارت ویزیت ارائه می‌دهد

علم رباتیک کاربردهای فراوانی می‌تواند داشته باشد، یکی از آنها ساخت خلاقانه وسایلی است که برای انجام کارهای تکراری به منظور تسریع در انجام امور مراجعین یا مشتریان در مراکز اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر با والدین خود برای انجام امور مالی به بانک مراجعه کرده باشید متوجه دستگاهی شده‌اید که با فشردن یک دکمه به شما نوبت می‌دهد و برگه کوچکی در اختیار شما قرار می‌دهد. حال اگر بخواهیم که این نوع دستگاه را به گونه‌ای برنامه نویسی کنیم که به صورت هوشمند تنها با دیدن دست مشتری یک برگه نوبت یا کارت ویزیت به او بدهد، می توانیم از آن در شرکت‌ها و بانک‌ها استفاده کنیم.

 

شما نیز با استفاده از پک رباتیک Dream و استفاده از مکانیزم مکانیکی "لنگ” و آشنایی با دانش کدنویسی می‌توانید دستگاهی را بسازید که بدون نیاز به فشردن دکمه و تنها با قرار گرفتن دست مشتری در مقابل سنسور آن، یک کارت ویزیت، فرم افتتاح حساب یا هر برگه دیگری به او بدهد.

 

مکانیزم چرخ‌لنگ

در بسیاری از ربات‌ها و دستگاها، مانند ربات شوت‌زن یا بعضی ربات‌های پادار نیاز به حرکت خطی (رفت و برگشتی) داریم، این در حالی است که خروجی موتورهای الکتریکی مورد استفاده ما یک محور چرخان می‌باشد. به منظور تبدیل حرکت چرخشی به حرکت خطی یا بالعکس از مکانیزم‌های مکانیکی مختلفی می‌توان استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از مکانیزم لنگ می‌باشد. برای ساخت مکانیزم لنگ یک تسمه را به صورت مفصل بر روی نقطه‌ای بر روی سطح یک پولی متصل کنید. با نصب پولی بر روی شفت موتور الکتریکی، انتهای تسمه به صورت خطی حرکت رفت و برگشتی انجام خواهد داد.

 


شما نیز می‌توانید برای هدایت کارت‌ها یا برگه‌ها از داخل مخزن به خارج دستگاه از این مکانیزم استفاده کنید.

 

 

آموزش آنلاین ساخت ربات

 
وسایل و قطعات مورد نیاز برای ساخت این سازه: 


راهنمای ساخت

این سازه از سه قسمت اصلی تشکیل شده است. قسمت اول مخزنی است که کارت‌ها یا برگه‌ها در آن قرار دارند. قسمت دوم شامل مکانیزم لنگ است که به وسیله نیروی موتور، می‌تواند در هر مرحله یک کارت را از مخزن خارج کند و در نهایت قسمت سوم که مربوط به هوشمند سازی این دستگاه است شامل کنترلر و سنسور مادون قرمز برای شناسایی دست کاربر می‌باشد.

 

 

در زیر تصاویری از زوایای مختلف این ربات می‌بینید. شما نیز می‌توانید این ربات را به کمک خلاقیت خود با ابعاد یا مکانیزمی متفاوت طراحی کنید و بسازید.

 


 
 

 
 
مطلع شدن
از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌‌ها
0
دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید...x

۳۰۰،۰۰۰ تومان هدیه پیشروبات به ثبت نام اولی‌ها